Відвідати гастрономічний центр, прогулятися вздовж яскравих алей, побачити місто з висоти пташиного польоту — все це Полтава. Як один з головних культурних центрів України, місто може запропонувати велику кількість різноманітних музеїв та визначних пам’яток. Якщо ви збираєтеся в Полтаву, то читайте в матеріалі від MyPoltava.info про місця, які справлять на вас враження.
У Полтаві особливий центр міста, оскільки його головна площа має круглу форму. Звідси вона й отримала назву “Кругла площа”. Архітектурний ансамбль виконаний у єдиному у світі цілісному стилі класицизму, що спонукає до прогулянок містом, оскільки кожна радіальна алея, яка розходиться від центру площі, веде до якоїсь визначної пам’ятки. У самому центрі площі розташований Корпусний сад, а також адміністративні та житлові будівлі, які є пам’ятками архітектури.
Улюблена точка міста серед жителів і найпопулярніше місце серед туристів. Саме тут, з Білої альтанки, можна насолодитися видами Полтави, річки Ворскла та мікрорайонів міста майже з висоти пташиного польоту. Це місце особливе, оскільки, окрім пейзажних краєвидів, сама ротонда нагадує підкову, що, мовляв, приносить щастя для всіх, хто сюди приходить.
Не дивно, що галушки, українська страва, асоціюється саме з Полтавщиною. Саме тут, в історичному центрі міста, розташований Пам’ятник галушці. Кожен, хто знаходиться поруч, може доторкнутися до 12 бетонних галушок, щоб залучити справжній достаток і добробут у свою родину. А якщо вам пощастить, ви можете навіть потрапити на частування галушками під час фестивалів.
Будівля Полтавського краєзнавчого музею завжди привертає увагу перехожих. Вона була зведена у 1891 році як будинок Полтавського губернського земства за проєктом художника й архітектора Василя Кричевського. Будинок має симетричний Ш-подібний план. Загальна композиція будинку надзвичайно виразна, її характеризували три виступаючі вперед об’ємні й дві високі башти.
Величний собор на Івановій горі – головний храм Полтавської фортеці, історія якого почалася в період з 1748 по 1770 роки. На жаль, будівля Свято-Успенського кафедрального собору була зруйнована в 1934 році. У воєнний період храмом служила вціліла дзвіниця, яка нині визнана архітектурним пам’ятником національного значення. Свій сьогоденний вигляд собор отримав на початку двохтисячних років. Успенський кафедральний собор залишається яскравим прикладом українського бароко.
Поруч із собором у 2016 році був відкритий єдиний повноцінний пам’ятник гетьману Іванові Мазепі.
Популярне місце серед молоді Полтави – Театральна площа, що знаходиться поруч з бульваром Гоголя, де встановлено пам’ятник видатному письменнику. Тут життя бурхливе як вдень, так і вночі. Репертуар і професійність виконавців театру завжди привертають увагу, але цікаві події відбуваються й навколо. На Театральній площі часто проводять концерти, виставки, організовують ярмаркові заходи.
Полтава славиться не лише храмами та церквами, але й своїм слов’янським корінням. Неподалік від обласного центру, біля села Патлаївка, знаходиться мальовниче Капище язичницьких богів, про яке, до речі, знають навіть не усі полтавці. У центрі Капища знаходиться Триглав, який символізує трьох найголовніших слов’янських богів, поруч з яким облаштовано Требник (вівтар) для підношень. Тут також можна зустріти чимало інших язичницьких символів. Капище оточене Семарглами – небесними вовками-стражами, які захищають його з чотирьох боків.
Безперечно цей перелік можна доповнювати й доповнювати, адже маленька, затишна, щира, самобутня і така гарна Полтава закохує в себе з першої зустрічі. Кожен знайде тут своє ТОПове місце, куди захочеться повертатися.