ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській області

15:57  |  15.03.2024
ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській області

Полтавщина відома своєю унікальною історією та розмаїттям архітектурних пам’яток. Ця земля славиться своїм впливом на видатних класиків, серед яких Микола Гоголь, Іван Котляревський, Панас Мирний та Михайло Драгоманов. Полтавщина зачарує серце будь-кого.

MyPoltava.info пропонує вам дізнатися, що просто необхідно зробити в Полтавській області.

Відчути Полтаву

Біла альтанка: улюблене місце полтавців та візитна картка міста

Звісно ж Полтава варта того, щоб провести тут принаймні вихідні. Удень можна просто прогулятися вузькими та затишними вуличками міста, відвідати Корпусний парк. А під вечір варто відвідати Іванову гору, роздивитися Успенський собор, а потім вирушити в садибу Івана Котляревського — основоположника сучасної української літератури. Після цього варто оцінити пам’ятник знаменитій полтавській галушці.

А коли Полтаву обіймуть сутінки, спустіться трохи нижче. За кілька кроків розташована елегантна ротонда, відома місцевим жителям як Біла Альтанка. Вночі вона підсвічується, тут грає чудова музика, а з оглядового майданчика відкривається неймовірний краєвид на Полтаву.

Зліпити щось своїми руками в Опішні

ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській області

Селище Опішня вважається гончарною столицею України. Майстри тут відомі своїм винятковим талантом, який визнаний на міжнародному рівні. Найпрестижніші музеї світу мають у своїй колекції вироби українських гончарів. Селище Опішня знаходиться за 45 кілометрів від Полтави на трасі Полтава-Гадяч.

Обов’язково варто відвідати Музей українського гончарства в Опішні та замовити екскурсію. У виставкових залах представлені цінні експонати, а також цікава колекція книг про гончарство.

Також можна попередньо домовитись про майстер-клас, де ви зможете побачити, як виготовляються полтавські керамічні шедеври, або ж навіть спробувати свої сили у цьому мистецтві.

Читайте також: 25 речей, які варто зробити у Харківській області

Попити води в Миргороді

"Дивне місто Миргород!": місто оспіване Миколою Гоголем

Вода, яка колись здавалася непридатною для пиття, сьогодні допомагає оздоровитися тисячам людей. У Миргороді можна не тільки підлікуватися, але й згадати творчість Миколи Гоголя, сфотографуватися біля скульптур з героями його творів, а також провести годинку-другу біля “калюжі” — ставка в центрі міста.

Відпочити під дубом, який посадив Микола Гоголь

ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській області

На Полтавщині розташоване маленьке, затишне, комфортне село Яреськи. Тут варто відпочити на березі дуже чистої річки Псел та прогулятися в прекрасному сосновому лісі. Крім того, саме в цьому селі народилася й виросла мати Миколи Гоголя. Тут можна відпочити в тіні під розлогим дубом, який посадив сам письменник.

У Яреськах працювала кіностудія протягом 10 років. Пейзажі місцевої Сорокалітової гори можна побачити у фільмі “Земля”.

Також у Яреськах розташований генделик “Зустріч”, про який неодноразово згадував у своїх творах Гоголь. Його в народі називають “Жіночі сльози”. Потрапити всередину, можливо, не вдасться, оскільки заклад часто зачинений через різні проблеми, але варто побачити цей містичний об’єкт, що згадується у творах загадкового Гоголя.

Читайте також: Куди сходити: топ-10 найнезвичайніших музеїв Києва

Відкрити таємниці Диканьки

Від Полтави до Миргорода: пам’ятки та визначні місця

Саме це село прославив той таки Гоголь на весь світ, тому Диканьку неможливо оминути під час відвідин Полтавщини. Зайдіть в Троїцьку церкву, яку розписував коваль Вакула у знаменитому творі Гоголя. Кажуть, що прототип Вакули справді жив у цьому селі, він був художником і архітектором.

Пройдіться під відомою аркою на початку Диканьки, її ще називають українською Тріумфальною аркою, й обов’язково загадайте бажання. Прогуляйтесь трохи далі від арки та відчуйте романтику Кочубеївських дубів. Чотири велетні, котрим вже близько 800 років, добре пам’ятають часи, коли юна Мотря Кочубей зустрічалася тут із Мазепою.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. […] Читайте також: ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській област… […]

  2. […] Читайте також: ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській област… […]

  3. […] Читайте також: ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській област… […]

  4. […] Читайте також: ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській област… […]