Уявлення про музеї серед більшості українців, як правило негативні, оскільки багато з них асоціюються зі стерильними виставками, скляними вітринами та нудними екскурсіями, позбавленими якоїсь сучасності та інтерактивності.
MyPoltava.info підготували огляд найцікавіших музеїв Україні, які обов’язково варто відвідати.
Чим особлива стародавня українська хата з килимами, вишитими рушниками та іншими предметами побуту XVII-XIX століть? Тут кожен елемент не лише служить як експонат, а й стає активним учасником вашого весілля.
Працівники музею розіграють для відвідувачів живописну весільну церемонію: з обрядами, жартами та народними піснями. Це дійсно надає святкуванню особливої атмосфери й колориту.
У Харкові розташований один із найцікавіших музеїв в Україні, якого немає аналогів у Східній Європі. Кожен з його 10 залів розкриває особливості сексуальної культури певного етносу.
Цікаво, що цей музей був заснований співробітниками кафедри сексології й медичної психології Харківської медичної академії з метою підтримки та збереження гармонійних відносин між подружніми парами.
Відвідувачі переконують, що враження від експозиції стають ще більш насиченими завдяки пізнавальним розповідям екскурсовода.
Людська фантазія не має меж, особливо коли йдеться про те, як приховати щось від митної служби. Особливо це стосується одеських контрабандистів.
Їм вдалося вигадати найнеймовірніші схованки, щоб обійти захисників кордонів: прикраси у жіночих підборах, тисячі цигарок у порожнинах автомобілів, навіть кокаїн, прихований у плюшевому ведмедику. І ось що найцікавіше – експонати в музеї є реальними, буквально з місць злочину.
Читайте також: ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській області
Найдивовижніший музей у столиці розповідає про історію розвитку, безумовно, неоціненних винаходів людства – туалету та каналізації. У 2015 році колекція цього музею отримала сертифікат Книги рекордів Гіннеса як “Найбільша колекція сувенірних унітазів у світі”.
Це визначне досягнення стало можливим завдяки понад 500 експонатам, виготовленим не лише з традиційної кераміки, а й з дерева, пластика, навіть марципана. Для шанувальників унітазів навіть існують ювелірні прикраси.
Через повість “Тіні забутих предків” українські Карпати завжди асоціюються з чимось магічним. Дивлячись на ці величні гори, дуже легко повірити в чари та мольфарів. Місцеві мешканці стверджують, що останніх можна знайти й сьогодні.
У музеї зберігаються їх “знаряддя праці”: інвентар для виготовлення зілля та різноманітних замовлянь, посох, який, за легендою, здатний помирити подружжя, та ніж, яким мольфари розганяли хмари.
У цьому місці народжуються та втілюються найсміливіші проєкти. Протягом понад 25 років існування тут було створено та реалізовано велику кількість культурно-мистецьких заходів. Загалом, це місце, де можна знайти натхнення та долучитися до ознайомлення з актуальним мистецтвом.
Музей знаходиться у вкрай особливому місці – в будівлі монастиря XVII століття.
Потрапити сюди може далеко не кожен, оскільки єдиною умовою для входу є впевнене занурення і вміння користуватись аквалангом. Локація цього музею – затоплений кар’єр у місті Малині, відомий серед місцевих як “Калюжа”
Експонати розташовані на глибині до 15 метрів, серед них можна побачити мотоцикл, кований якір, ялинку та багато інших цікавих предметів.
Читайте також: Полтавщина співоча: ТОП-5 найвідоміших співаків та гуртів
Відчуття ностальгії гарантовано. Тут ви зможете побачити іграшки з вашого дитинства, а також ті, якими бавилися діти у XIX-XX століттях. Гідом у музеї виступає його засновник, колекціонер Валерій Лейко. Він з радістю поділиться історіями та покаже, як користуватись тим чи іншим експонатом. Адже музей – інтерактивний, тут можна і потрібно гратися на повну.
Епоха правління королеви Вікторії одночасно і незаслужено романтизована, і так само незаслужено засуджена. Проте, єдине, у чому збігаються абсолютно всі, — це те, що британська мода того часу є зразком вишуканості та гарного смаку. У музеї можна повністю оцінити тогочасний одяг, від спідньої білизни до розкішних суконь.
Голоси з далекого минулого оживають саме тут. Експонати цього музею – старовинні прилади для відтворення звуку. Якщо магнітофон з касетною стрічкою та атмосферний бумбокс із 90-х багато хто пам’ятає, то радянські радіоли, патефон і грамофон застали далеко не всі.
Серед цікавинок – мікрофони партійних вождів СРСР та низка вінілових платівок. Їх звучання не зрівняється з жодним сучасним пристроєм.
[…] Читайте також: ТОП-10 найнезвичайніших музеїв України […]
[…] Читайте також: ТОП-10 найнезвичайніших музеїв України […]