Підбірки

ТОП-5 видатних українок в історії, про яких ви могли не знати

Майже вся історія людства написана чоловіками. Жінки ж часто губляться на її теренах, досягаючи успіху непомітно, не на показ.

Копійки: як змінювалися українські монети за роки Незалежності

Перед початком карбування монет необхідно було вибрати для них назву. Серед варіантів розглядалися: “сотий”, “резана” та “копійка”. Було обрано останній варіант Копійки в Україні були введені в обіг разом з гривнями у вересні 1996 року.

ТОП-10 сучасних українських фільмів, які має подивитися кожен

MyPoltava.info зібрали фільми, які варто подивитися хоча б раз.

ТОП-10 найстаріших футбольних стадіонів України

Влітку 2024 року збірна України з футболу зіграє на Чемпіонаті Європи. Підопічні Сергія Реброва гратимуть, як мінімум, три матчі на найкращих стадіонах Німеччини. Як відомо, легендами футболу не народжуються, а стають і багато зіркових українських футболістів пройшли свій шлях до збірної з маленьких і не фешенебельних футбольних полів та стадіонів.

Нам є ким пишатися: ТОП-20 українців, які змінили світ

MyPoltava.info розповідає про українців, які змінювали світ.

Божевільний, перевернутий, ламаний: ТОП-7 незвичайних будинків у світі

Колись давно в дитинстві багато хто з нас мріяв про життя у справжніх казкових будиночках. Ми будували їх зі старих коробок, конструкторів та уявляли собі власний казковий світ. Здавалося, що ці мрії залишаться тільки у наших спогадах.

Будівля витримала вогонь світової війни: губернське акцизне управління Полтави

Уламок старої Полтави стоїть як нагадування про колись жвавий торговельний міський центр, що залишився лише в спогадах і пожовклих світлинах. Це одна з тисяч і унікальних у своїй неповторності перлин української торговельної архітектури кінця XIX століття.

Від "Танців" до "Стефанії": 25 знакових пісень для України

Українська музика існувала і була популярною ще в Радянському союзі. Сучасна українська музика, такою як ми її знаємо зараз, почала формуватися незадовго до 1991 року. Пригадаймо, які пісні свого часу стали знаковими й зробили певний внесок у розвиток держави?

Златники, гривні, бофони та купонокарбованці: історія національної валюти України

Офіційною національною валютою України є гривня. Її назва походить від слова «гривна», яке в давні часи, за Київської Русі, мало значення нашийної прикраси. У VIII-IX століттях під час торговельних операцій і сплати данини гривна використовувалась як міра ваги й лічби. Згодом, протягом різних історичних періодів, слово «гривня» зазнавало змін у своєму значенні.

Привид в центрі міста, скарби, цілюща вода та ревнощі Марусі Чурай: легенди Полтави

Полтавський кадетський корпус є найстарішим кадетським навчальним закладом на теренах України. Корпус збудований у формі стріли, яка вказує на поле Полтавської битви. А ще всередині будівлі була домова Сампсоніївська церква, але за радянських часів там облаштували читальню.