Як відомо, найвищий хмарочос у світі на 2023 рік — Бурдж-Халіфа в ОАЕ, висота якого становить 828 метрів. У новій статті MyPoltava.info ви знайдете перелік найвищих будівель, що залишають запаморочливі враження як у туристів, так і місцевих жителів.
Найвищою будівлею у світі на сьогодні є хмарочос Бурдж-Халіфа, висотою 828 метрів. Його головним архітектором виступив американець Едріан Сміт. Ця будівля в Дубай відкрита для відвідувачів з 2010 року та має два основні оглядові майданчики.
Перший — дворівневий майданчик “At the Top“, розташований на 124 та 125 поверхах, а другий – “At The Top Sky”, знаходиться на 148 поверсі на висоті 555 метрів. Проте, оглядовий майданчик на найвищій точці будівлі відсутній.
Насправді на вершину хмарочоса можуть потрапити лише деякі особи, такі як інструктор зі скайдайвінгу Ніколь Сміт-Людвік, яка знялася у рекламі на вершині Бурдж-Халіфа, а також актор Том Круз та наслідний принц Дубай, шейх Хамдан ібн Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум.
Мердека, другий за висотою хмарочос у світі, був збудований у 2023 році. Будівля в Куала-Лумпур має 678,9 метра та 118 поверхів. Хмарочос на честь стадіону, що знаходиться поблизу, він перекладається як “незалежність”.
Проєктом будівлі займалася архітектурна компанія Fender Katsalidis, що базується в Мельбурні, Австралія, та має студії у Сіднеї та Брісбені. Окрім офісних приміщень, у хмарочосі знаходитимуться різноманітні заклади, від готельних комплексів до торгових майданчиків та ресторанів.
Цікаво, що шпиль будівлі має висоту трохи понад 160 метрів, що дозволило австралійським архітекторам збільшити загальну висоту будівлі. Проте порівняно зі шпилем Бурдж Халіфа, висота якого становить 180 метрів, мердековий хмарочос трохи поступається за цим показником, але все ж вважається істотним досягненням.
Нижче за попередній хмарочос розташовується Шанхайська вежа, представлена світові у 2015 році. Раніше ця будівля була другою за висотою у світі, проте на сьогодні посідає третє місце. Ця вежа сягає 632 метрів та має 121 поверх.
Хмарочос спроєктований американською архітектурною фірмою Gensler під керівництвом китайського архітектора Чжун Ся. Шанхайська вежа пропонує вражаючий вид на місто та річку Хуанпу зі свого оглядового майданчика, який розташований на вищому рівні, ніж у конкурента з Дубай, хоча різниця у висоті складає лише 5-6 метрів.
Тут також розташовані найшвидші ліфти, які рухаються зі швидкістю 74 км/год, що не для людей зі слабкими нервами. Фінансування Шанхайської вежі частково надходило з муніципального бюджету, загалом на будівництво було витрачено 2,4 мільярда доларів.
Важливо зазначити, що цей хмарочос вважається найвищим “зеленим” у світі, оскільки його конструкція має особливості, що знижують загальне навантаження на будівлю, що дозволило зменшити використання конструкційної сталі на 25% порівняно зі стандартними проєктами.
Ще на 31 метр менше наступна найвища у світі будівля — Годинникова вежа Абрадж аль-Бейт. В експлуатацію хмарочос увійшов у 2012 році та має 601 метр та 120 поверхів.
Проєкт втілений у життя силами найбільшої будівельної компанії Bin Laden Group, заснованої Мухаммедом бен Ладеном. Загальна вартість проєкту оцінюється у 15 мільярдів доларів.
Башта Абрадж аль-Бейт знаходиться всього за кілька метрів від Масджид аль-Харам — найбільшої мечеті у світі. Ще одна вражаюча особливість цієї вежі полягає в тому, що її циферблат видно з відстані 17 кілометрів.
А ще у будівлі є оглядовий майданчик, ісламський музей, майданчик для спостереження за Місяцем та молитовна кімната на 10 000 осіб.
Міжнародний фінансовий центр Pingan International Finance Center – це ще одна будівля, яка входить до п’ятірки найвищих у світі. В експлуатації будівля з 2017 року. Хмарочос має 599 метрів й 115 поверхів.
Спроєктував хмарочос Сезар Пеллі — аргентинський архітектор, однією з найвідоміших споруд якого є Башти Петронас у Куала-Лумпурі. З інженерно-будівельного погляду цей проєкт нерідко називають екстраординарним, оскільки досить складно здійснити будівництво вежі такого розміру в такому густонаселеному місті.
До того ж під час будівництва вежі враховувалася місцевість та її особливості. Будівлю будували відповідно до суворих норм сейсмостійкості.
Ще один хмарочос, який є найвищим у Південній Кореї. Являє собою Lotte World Tower розважальний комплекс, власником та головним підрядником будівництва є організації, що входять до групи компаній Lotte. Вежа відкрита для відвідування з 2017 року. Хмарочос налічує 555 метрів і 123 поверхи.
А ще цікавий той факт, що цілих 6 поверхів цієї будівлі розміщено під землею. Знаменитий оглядовий майданчик знаходиться на 117 поверсі на висоті 478 метрів. Вигляд унизу вражає, а сам майданчик є однією з головних визначних пам’яток Сеула.
Це один із найкрасивіших і найелегантніших хмарочосів серед уже перерахованих. Принаймні саме так вважають жителі Південної Кореї, які дуже пишаються збудованим розважальним комплексом.
One World Trade Center – це центральна будівля у новому комплексі Світового торгового центру в нижньому Манхеттені. Висота будівлі разом зі шпилем 541 метр, без нього – 417 метрів. Це найбільший хмарочос у США.
Розташований Світовий торговий центр у північно-західному кутку ділянки площею 65 тис. м², на якому розташовувався зруйнований 11 вересня 2001 попередній комплекс будівель Світового торгового центру, що включав трагічно відомі Башти-близнюки.
Ширина основи будівлі складає 61 метр, що практично збігається з цифрою, що відповідає ширині веж-близнюків – 63 метри. В експлуатації будинок знаходиться з 2014 року.
Оглядові майданчики будівлі сягають висоти 415 і 417 метрів відповідно, що є посиланням до висот Башт-близнюків попереднього Світового торгового центру. Стилізована антена на даху будівлі досягає символічної цифри 1776 футів (541 м).
Саме 1776 року було прийнято Декларацію незалежності США. З антени в небо світить промінь світла, причому його видно в повітрі на висоті до 300 метрів.
[…] Читайте також: ТОП-7 найвищих будівель у світі […]