Якщо ви не знали, то коні – це унікальні створіння. Вони абсолютно не схожі за взаємодією на більш звичних нам котиків чи песиків, але мають свою енергетику та магнетизм. Тому кожен, хто хоч раз пробував верхову їзду, завжди залишається під величезним враженням від цієї події. Описати це словами дуже складно, краще спробувати. І сьогодні ми підкажемо де в Полтаві можна це зробити, і скільки це приблизно коштуватиме.
Неподалік від Полтави, у селі Супрунівка, розташований кінно-спортивний клуб “Імпульс”. Він працює щодня з 9:00 до 19:00, тому в принципі сильно “підлаштовуватись” не доведеться, час завжди однаковий і тому зрозумілий. Тут надають доволі широкий спектр варіантів розваг, пов’язаних із кіньми. Наприклад, для тих, хто тільки знайомиться з кіньми, пропонують катання з інструктором: 20 хвилин коштуватимуть 500 грн у будні дні. Катання дітей зростом до 140 сантиметрів тимчасово не проводиться.
Якщо ж хочете навчитись краще триматись в сідля, то і така можливість теж є. Пропонуються уроки верхової їзди тривалістю у 45 хвилин (тобто класична академічна година) — 650 грн у будні та 750 грн у вихідні. Для тих, хто вже впевнено тримається в сідлі, причому риссю чи галопом, організовують виїзди в поле де можна трохи “дати жару”, але про це вже треба домовлятись окремо.
Окрім власне “покатушок” в клубі також проводяться екскурсії, групові катання та навчають догляду за кіньми. А якщо захочете зробити гарні фото, можна орендувати коня для фотосесії чи забронювати альтанку або клубну кімнату для відпочинку після прогулянки. Оренда коня “встане” у 1200 гривень. І повірте, фотографуватись з кіньми точно не гірше, ніж робити фото біля “Білої альтанки” у Полтаві.
Для тих, хто не хоче далеко їхати, чудовим варіантом стане кінний клуб “Ей-Ді”, розташований у самій Полтаві, неподалік від ТЦ “Метро” (зупинка “Говтвянчик”). Клуб працює з 10:00 і до останнього клієнта, але майте на увазі, що понеділок — вихідний. Тут пропонують катання на конях із інструктором: 30 хвилин — 500 грн, 45 хвилин — 600 грн, а повна година — 700 грн.
Особливо популярною в “Ей-Ді” є фотосесія з кіньми: з фотографом клубу це коштуватиме 2600 грн за годину або 1500 грн за 30 хвилин. Якщо ж ви приїжджаєте разом зі своїм фотографом, це теж можливо, треба лише домовитись попередньо перед тим. А для тих, хто захоче почастіше відчувати себе кавалеристом чи хоча б просто вершником, є клубна карта на 10 годин за 6500 грн, яка діє протягом трьох місяців. Це зручний варіант для тих, хто хоче опанувати верхову їзду чи просто часто проводити час із цими граціозними тваринами.
У селі Михайлівка Полтавського (Диканського) району працює приватна стайня “Чотири підкови”. Це місце ідеально підійде для тих, хто шукає не лише “покатушок”, а хоче більше і серйозніше зайнятись кінним спортом. Звісно, як і в інших клубах, тут можна як опанувати верхову їзду з нуля самостійно, так і зайнятись цим у групах чи колективах, поступово підвищуючи свій рівень. Але, наприклад, тут є і більш грунтовне навчання. Для юних “спортсменів “конників” є відповідні дитячі спортивні групи з напрямками “конкур” і “джигітування”, що допомагає розвивати координацію та впевненість.
У “Чотирьох підковах” також організовують кінний туризм і кінні шоу, що може стати чудовою розвагою для всієї родини. Особливістю конкретно цієї стайні є іпотерапія — заняття з кіньми, які допомагають у реабілітації та знятті стресу, доступні як для дорослих, так і для дітей. Наразі це також важливо, особливо в наш відверто тривожний військовий час. Наразі продаж абонементів призупинено, але деталі щодо цін і графіку можна уточнити за телефоном.
Катання на конях — це не лише приємно, а й корисно. Воно допомагає покращити поставу, зняти напругу та зарядитися позитивними емоціями. Але щоб відпочинок приніс тільки радість, варто підготуватися. Одягайте зручний одяг, який не сковує рухів, і взуття із закритим носком, бажано з невеликим каблуком, щоб нога не вислизала зі стремена. Усі клуби забезпечують візитерів захисними шоломами, але якщо ви плануєте кататися регулярно, можна згодом придбати власне екіпірування.
Також при першому знайомстві не треба видавати себе за досвідченого джигіта у третьому поколінні – скажіть про свій досвід або про його відсутність, в цьому нічого такого немає. Ба більше, якщо ви новачок, вам просто підберуть більш “спокійну” тваринку, з якою буде простіше впоратись і звикнути. А після прогулянки не забудьте приділити увагу коню: погладити його, пригостити морквою чи яблуком (звісно, з дозволу інструктора) — це чудовий спосіб подякувати тварині за прогулянку.
Таким чином, Полтава та її околиці пропонують безліч можливостей для тих, хто хоче спробувати щось нове. Як бачите, це діло підійде для всіх – і для великих, і для малих, і для дітей і для дорослих. Більше того, діти можуть навчитись як треба слідкувати за кіньми, як за ними поратись і загалом привчитись до акуратності і відповідальності – погодьтесь, це теж буде цікавим і корисним досвідом.
Усі згадані клуби — на сьогоднішній день працюють і чекають на гостей. Тож обирайте той який вам більше підходить, домовляйтесь про візит і вирушайте в дорогу. Гарантуємо, що байдужими після прогулянки верхи ви точно не залишитесь, вам або просто сподобається, або ви будете буквально у приємному шоці. А якщо взагалі любите тварин, то можете завітати ще і на одну з сімейних ферм, де практикують контакти з тваринами.