ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

13:46  |  28.03.2024
ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Попри те, що деякі природні локації України привертають увагу своєю красою та історією, вони досі залишаються невідомими для широкого загалу мандрівників.

MyPoltava.info зібрали природні місця, де можна відпочити під час вихідних. Але важливо пам’ятати, що деякі області перебувають у небезпеці через війну росіян проти України. Тому перед відвідуванням переконайтеся, що ви ознайомилися з безпековою ситуацією в регіоні.

Бакота, Хмельницька область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Бакота — колишнє село, що знаходилося в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. До 1981 року тут існувало селище, яке й надало назву затоці, але тепер це місце затоплене водами Дністра.

За легендою, у 1973 році місцевим мешканцям було оголошено про будівництво Новодністровської ГЕС. Для цього потрібно було підняти рівень річки, тож їм дали вісім років на евакуацію.

Протягом шести років рівень Дністра поступово підвищувався, затопивши кілька десятків сіл.

У давні часи Бакота була важливим містом та адміністративним центром Пониззя під час існування Галицько-Волинського князівства. Залишками минулого залишаються лише деякі печери колишнього монастиря на терасах Білої скелі. Унікальний мікроклімат сприяв розвитку виноробства, тож ви маєте можливість скуштувати місцеві вина.

Неподалік від Бакоти є можливість оренди котеджів, садиб або зупинки в готелі. Тут туристам пропонують різноманітні розваги, такі як прогулянки по Дністру на яхті, сапсерфінг, а також кілька пляжів для відпочинку.

Тустань, Львівська область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Наскельна фортеця Тустань, що розташована в селищі Уричі, є залишками стародавнього оборонного комплексу, розташованого на скелях, який входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Тустань водночас є пам’яткою геології та унікальним історичним об’єктом.

Фортеця Тустань була споруджена безпосередньо на скелях. Майстри вручну вирізали заглиблення в кам’яних масивах, до яких потім вставляли дерев’яні бруски, що створювали основу для зміцнення. За даними дослідників, цей комплекс був побудований у IX столітті слов’янським племенем білих хорватів.

Читайте також: ТОП-10 найнезвичайніших музеїв України

Національний природний парк “Бузький Гард”, Миколаївська область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Бузький Гард — це історична назва козацької паланки Війська Запорозького, яка знаходилася на місці злиття річок Великий Ташлик і Південний Буг.

Порожистий каньйон Південного Буга в селі Мигія поблизу Первомайська — справжня Мекка для українських рафтерів. Тут є великі можливості для організації сплавів по річці на плотах або байдарках.

Мигійські пороги вважаються одними з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Любителі рафтингу, сплавів та скелелазіння приїжджають сюди, щоб попрактикуватися на порогах Бугу та гранітних скелях каньйону.

Тут також є багато можливостей для сухопутного відпочинку — місця для прогулянок, визначні пам’ятки, ресторани та готелі. Для екстремалів доступний найдовший український трос над Радоновим озером. Любителям дикої природи пропонують екскурсії в мальовничі Актовський та Арбузинський каньйони, які вражають своєю природною красою та різноманітністю рослинного світу.

Місто-півострів Заліщики, Тернопільська область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Місто Заліщики розташоване на березі Дністра, на межі трьох областей. З Червоної гори можна насолодитися панорамним видом на місто, яке лежить оповите водами Дністра.

Невеличке подільське містечко Заліщики може не вразити вибагливого туриста, особливо коли він опиниться у центрі. Костел і церква не відрізняються виразною архітектурою, колишній панський палац перетворено на лікарню, а парк залишився занедбаним.

Але варто відвідати сусіднє село Хрещатик, що розташоване з іншого боку Дністра. Там варто знайти вуличку, яка веде до карниза стрімкої скелі. Це допоможе зрозуміти, чому Заліщики вважаються однією з найбільших туристичних перлин Поділля. Компактне містечко, яке оточене меандрами Дністра та зеленими пагорбами, виглядає просто фантастично.

Дністровський каньйон, розташований поруч, є одним із найбільших у Європі та відомий як національний природний заповідник. Висота його стін досягає 250 метрів, а його територію охоплюють водоспади, численні річки та озера, які створюють ідеальні умови як для активного відпочинку, так і для спостереження за дикою природою.

Шацький національний природний парк, Волинська область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Шацькі озера складають понад 30 водойм у північно-західній частині Шацького району Волинської області. Для збереження цих природних багатств був створений національний природний парк.

До групи Шацьких озер відноситься і найбільше, і найглибше озеро природного походження в Україні — Світязь. Кожне озеро має свою назву та свою унікальну історію.

Головною перевагою є неймовірно чиста вода у двох найбільших озерах національного парку — Світязі та Пісочному. Вона має також цілющі властивості завдяки природному гліцерину. Однак, для купання часто потрібно довго йти до глибини.

На берегах озер розташовані як великі готелі та пансіонати, так і прості бази відпочинку радянського типу, а також безліч мініготелів. У курортній зоні села Світязь тепер є набережна. Найпопулярніший місцевий делікатес, який варто спробувати, — це копчений вугор.

Буцький каньйон на річці Гірський Тікич, Черкаська область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Каньйон на річці Тікич в містечку Буки вважається одним з наймальовничіших в Україні. Тут зустрічаються круті схили заввишки понад 30 метрів, швидкі водоспади та одна з перших гідроелектростанцій країни, побудована в кінці 20-х років, яка живила електроенергією чотири села.

Цей скелястий каньйон часто порівнюють з норвезьким фіордом. Проте такий екзотичний вигляд з прямовисними скелями над водяною гладдю можна побачити лише у вузькому місці — треба пройти верхом близько 600 метрів вниз від мосту над водоспадом Вир і потім спуститися по облаштованих сходах.

Літнім часом тут завжди багато відпочивальників з наметами, альпіністи тренуються на скелях. Можна орендувати байдарку і проплисти кілька кілометрів вздовж усього каньйону.

Читайте також: ТОП-5 речей, які необхідно зробити в Полтавській області

Національний історико-культурний заповідник “Качанівка”, Чернігівська область

ТОП-7 місць для короткої подорожі в різні регіони України

Качанівський парк, розташований на площі понад півтисячі гектарів, вважається одним з найбільших пейзажних парків не лише в Україні, а й в Європі.

Проте найбільшою перлиною Качанівки вважається відмінно збережений палац родини Тарновських у стилі класицизму.

Цей палац набув особливої популярності після виступу у ролі садиби Червінських у відомому серіалі “Кріпосна”. Але справжня історія палацу значно цікавіша за будь-які сюжети серіалів, а відомі особистості, що відвідували це місце, затінюють навіть найяскравіших кінозірок.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter