Чемпіон чемпіонів: силач з Полтавщини Іван Піддубний

16:45  |  03.04.2024
Чемпіон чемпіонів: силач з Полтавщини Іван Піддубний

Протягом 40-річної кар’єри борець Іван Піддубний з Полтавщини, здобув шість титулів чемпіона світу і не зазнав жодної поразки на турнірах. Сам Піддубний власні перемоги в спорті пояснював так: «Виходячи на сцену, я молився за Україну. Тому й перемагав».

MyPoltava.info розповідає про українського силача Івана Піддубного.

Робота у порту та цирку

Чемпіон чемпіонів: силач з Полтавщини Іван Піддубний

Майбутній силач народився в 1871 році у селі Красенівці на Полтавщині. Його коріння належало до козацького роду, а його прапрадід був сам козаком.

Ще з дитинства разом з трьома братами він допомагав своєму батькові на господарстві. Ходять легенди, що вже тоді він проявляв надзвичайну силу, легко піднімаючи важкі мішки з зерном і кидаючи їх на віз.

У віці 17 років він вирушив на заробітки до Криму і працював вантажником у порту Феодосії.

Одного разу до міста завітав мандрівний цирк, де виступали атлети та борці. Піддубний вирішив випробувати свої сили у греко-римській боротьбі й здивував всіх, перемігши усіх суперників. З цього моменту почалася його блискуча кар’єра в цирковій боротьбі, ще з 1897 року.

Він приєднався до севастопольського цирку Труцці й став першим переможцем на цирковому чемпіонаті як професійний борець. Протягом наступних п’яти років Іван Піддубний гастролював з київським цирком Нікітіна по містах України, Кавказу та Сибіру. Він виступав не лише зі своїми силовими номерами, а й у боротьбі на різноманітних чемпіонатах.

Завдяки своїй неймовірній стійкості та майстерності, Іван Піддубний здобував перемогу за перемогою.

Він не лише володів надзвичайною силою, а й мав чудовий технічний рівень у боротьбі. Піддубний активно вивчав літературу з важкої атлетики та боротьби, що дозволяло йому застосовувати різноманітні прийоми й техніки для перемоги над суперниками.

Читайте також: Юрій Кондратюк: полтавець, який допоміг здійснити посадку на Місяць

“Чемпіон чемпіонів”

Чемпіон чемпіонів: силач з Полтавщини Іван Піддубний

У період з 1905 по 1909 роки Іван Піддубний здобув шість чемпіонських титулів у світовій боротьбі, завойовуючи звання “чемпіона чемпіонів”.

Виступаючи у важкій вазі, його вага становила 118 кілограмів.

Очевидці відзначали дисциплінованість і витривалість борця. Перед першим чемпіонатом світу у 1905 році в Парижі він щодня проводив спаринги з трьома аматорськими борцями, потім виконував біг з гантелями в руках вагою 20 кілограмів, а вечорами прогулювався, тримаючи в руках металеву палицю вагою 30 кілограмів.

Іван Піддубний не лише вражав світ своєю надзвичайною силою, але й привертав увагу своїм довголіттям. Навіть у 55 років він продовжував домінувати у спорті, вигравши чемпіонат Америки у 1926 році.

У різних джерелах згадується історія, що сам Іван Піддубний особисто змінив своє прізвище в паспорті з “Поддубный” на “Пиддубный” і відмітив свою національність як “українець”, замість “русский”.

Наприкінці свого життя Піддубний переїхав на Кубань, у місто Єйськ, де й помер у 1949 році. Його пам’ять вшановується в місті: тут розташований музей і парк, названий на честь українського силача.

Читайте також: Борець за Україну Симон Петлюра: 10 фактів з життя відомого полтавця

Пам’ять про силача

Чемпіон чемпіонів: силач з Полтавщини Іван Піддубний

У рідному селі Івана Піддубного, Красенівці, відзначили його величчя, відкривши музей “чемпіона чемпіонів” і встановивши пам’ятник. Тут щороку проводяться змагання, що має ім’я відомого борця.

Пам’ятник також встановили у місті Єйську, де Іван Піддубний завершив своє життя.

У різних містах України, таких як Київ, Львів та Дніпро, є вулиці, які названі на честь Івана Піддубного.

Борцю була присвячена поштова марка, а Національним банком була введена в обіг пам’ятна монета номіналом 2 гривні до 150-річчя від дня його народження.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter