Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

15:43  |  22.03.2024
Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

Українки — це не лише сильні та талановиті, але й наполегливі та працьовиті жінки, які змінювали історію не лише своєї держави, а й світу протягом багатьох століть. Українки впливали на світову політику, зображалися на полотнах відомих художників або створювали їх власноруч, виступали на світових сценах, писали книги, робили наукові відкриття, досягали висот у спорті та зачаровували світ своєю красою.

Про історію видатних жінок Полтавщини читайте у матеріалі MyPoltava.info

Ольга Косач (Олена Пчілка)

ТОП-5 знакових письменників й поетів Полтавщини

Ольга Косач, відома українському читачеві під псевдонімом Олена Пчілка, не лише відома як письменниця з Гадяча, а є й видатною громадською діячкою. Учасниця національно-визвольного руху, Олена Пчілка відіграла значну роль у культурному та соціальному житті України.

У 1887 році, разом з Наталією Кобринською, Олена Пчілка видала першу в Україні феміністичну збірку “Перший вінок”. Її текстами вона намагалася вплинути на бачення людей щодо розподілу соціальних ролей, а також вкладала зусилля у просвітництво й популяризацію української літератури. Завдяки її наставництву світ познайомився з поетесою Лесею Українкою, яка стала однією з найвідоміших авторок в історії України.

Раїса Кириченко

Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

Раїса Кириченко з Корещини на Полтавщині славилася як відома українська співачка. У 1994 році вона працювала викладачкою відділу співу Полтавського музичного училища імені Лисенка.

Досягнення Раїси Кириченко охоплювали не лише мистецтво, але й громадську діяльність. У 2002 році завдяки її старанням у її рідному селі була збудована церква, а також відремонтовано сільську школу.

Читайте також: Відомі полтавці: політик Петлюра, акторка Холодна, науковець Кондратюк та інші 

Марія Башкирцева

Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

Марія Башкирцева, яка народилася в селі Гавронці Диканського району, стала першою жінкою-художницею, чиї роботи були представлені в Луврі. На загальному конкурсі майстерності в Парижі вона здобула золоту медаль.

У 1880 році вона дебютувала в паризькому Салоні з картиною “Молода жінка за читанням «Розлучення» Дюма», яка отримала високу оцінку.

Віра Холодна

Відомі полтавці: письменники, політики, науковці та актори

Актриса німого кіно Віра Холодна — виняткова особистість, яка раптово вибухнула у світі кінематографа. Народилася майбутня кінозірка в Полтаві в родині вчителя словесності Василя Левченка. Вже у 1895 році родина Левченків переїхала до Москви, що зумовило деякі помилкові припущення про її російське походження.

Акторське мистецтво Віри Холодної відзначалося щирістю переживань, глибоким проникненням в суть образу, високим рівнем майстерності та художньою переконливістю. Протягом трьох років Віра Холодна знялася у понад п’ятдесяти фільмах (на сьогодні збереглося лише п’ять), які здобули величезну популярність в Європі, Америці, Японії, Туреччині.

Єлизавета Милорадович

Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

Відомою меценаткою була Єлизавета Милорадович, яка провела своє дитинство та юність у Полтавській губернії. Після заборони видань українською мовою в Російській імперії, вона пожертвувала гроші на підтримку товариства “Просвіта”.

Також вона фінансувала заснування “Літературно-наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка” у Львові та очолювала Полтавське філантропічне товариство.

Милорадович підтримувала українські видання та недільні школи своїми пожертвами, а також заснувала на свої кошти школу в Рибцях поблизу Полтави.

Читайте також: ТОП-5 знакових письменників й поетів Полтавщини 

Людмила Руденко

Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

Людмила Руденко — чемпіонка світу з шахів, міжнародний гросмейстер, яка також здобула звання міжнародного гросмейстера серед чоловіків. Вона народилася в Лубнах у сім’ї викладача місцевої гімназії Володимира Руденка, який був палким прихильником шахів і передав свою любов до цієї гри своїй доньці.

Окрім цього, Людмила також серйозно займалася плаванням, де здобула звання чемпіонки Одеси (1924 рік) та віцечемпіонки України (1925 рік) у цьому виді спорту.

Олена Чуб

Вони змінювали історію: видатні жінки Полтавщини

Уродженка Шишаччини, Олена Чуб, пропрацювавши сорок років вчителем фізкультури в школі, почала брати участь у міжнародних турнірах серед ветеранів спорту, попри свій поважний вік.

Протягом понад 20 років її перемоги вшановували гімн України на різних континентах та в різних країнах, таких як Італія, Англія, Чехія, Австралія, Франція, Норвегія, Канада та інші.

У віці 75 років вона здійснила свою мрію, побудувавши спортивний стадіон у рідних Яреськах.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter