В Полтаві відбувалися події, котрі визначали долю України та впливали на європейські справи. Пригадаймо цікаво факти про місто, які ви могли не знати.
Полтава — це столиця української літературної мови. Саме в Полтаві Іван Котляревський створив знамениту “Енеїду” – перший твір, написаний народною мовою. Тож цілком можна говорити, коли питають звідки ти: “Я з міста, де винайшли українську мову”.
На території сучасної Полтави люди мешкали ще 15 тисяч років тому, про що свідчать археологічні дослідження. У 5-4 столітті до нашої ери тут проживали скіфи, а у 8-7 столітті — слов’янські племена сіверян.
У Полтаві народився Іцхак Бен-Цві — батько-засновник держави Ізраїль. Саме він поставив свій підпис під декларацією незалежності цієї країни. Іцхак прожив у Полтаві 21 рік — з 1884 по 1905 рік. Тут він закінчив гімназію, де зараз розташована третя школа.
У 1709 році під Полтавою відбулась вирішальна битва Північної війни, яка стала поворотною подією у тогочасній європейській історії. Ця подія визначила подальшу долю України на два століття.
З Полтави також походить Симон Петлюра — головний отаман військ УНР, український націоналіст і марксист, який був предметом негативної радянської пропаганди, зображений як бандит і антисеміт. Проте це не відповідає дійсності, оскільки Симон Васильович намагався запобігти єврейським погромам, і існують розсекречені документи НКВС, що це підтверджують.
У 1811 році у центрі Круглої площі з нагоди 100-річчя Полтавської битви було споруджено Монумент Слави. В основу п’єдесталу вмуровано 18 тогочасних гармат. Перший же монумент на честь битви був встановлений ще у 1778 році, але він, на жаль, не зберігся.
Полтава була однією з важливих резервних баз війська Богдана Хмельницького. Вона відіграла значну роль у постачанні зброї, пороху та продовольства для війська.
[…] Читайте також: Сім фактів про Полтаву, які ви могли не знати […]
[…] Читайте також: Сім фактів про Полтаву, які ви могли не знати […]