Полтавщина в кінематографі: що тут знімали й чи варто це дивитися

18:43  |  01.03.2024
Полтавщина в кінематографі: що тут знімали й чи варто це дивитися

Полтавщина стала привабливою локацією для зйомок кінофільмів як українських, так і міжнародних режисерів. Як відомо, Полтавська область — це не тільки відкриті простори з чудовими пейзажами, а ще тут цікаві та колоритні люди. Як саме зображують людей з Полтавщини і які містечка можна побачити в епізодах відомих фільмів – читайте в матеріалі від MyPoltava.info.

“Люксембург, Люксембург”

Цей фільм є другим повнометражним твором українського режисера Антоніо Лукіча і вийшов у світ вже під час широкомасштабного вторгнення росіян в Україну у 2022 році.

Сюжет розгортається у 2018 році й фокусується на двох братах-близнюках, яких зіграли виконавці гурту “Курган і Agregat” – Раміл та Аміл Насірови. Брати Коля та Вася — сини бандита родом з Югославії. Вже в дорослому віці після багатьох розбіжностей і конфліктів вони відправляються зі свого рідного міста Лубни до Люксембурга на пошуки свого батька, який покинув їх у дитинстві.

Режисер фільму Антоніо Лукіч отримав нагороду за кращу режисуру на 20-му Міжнародному фестивалі в Монте-Карло. Крім того, стрічка була представлена в основному конкурсі тижня міжнародного ігрового кіно PriGlobal, який відбувався під егідою Приштинського міжнародного кінофестивалю PriFest, і перемогла в номінації “Найкращий фільм”.

“І будуть люди”

Полтавщина в кінематографі: що й про що знімали в регіоні

“І будуть люди” – це український драматичний серіал-епопея, який вийшов на телеканалі СТБ. Серіал є екранізація однойменного роману, написаного Анатолієм Дімаровим. Режисером проєкту є Аркадій Непиталюк. Серіал складається з 12 серій, які вийшли в ефір з 14 по 19 вересня 2020 року. Кожна серія присвячена окремому персонажу.

Серіал побудований у формі саги та через призму життя звичайних людей демонструє життя українського села на Полтавщині першої половини XX століття, охоплюючи такі історичні події, як Перша світова війна, революція, програш УНР у радянсько-українській війні, остаточний прихід радянської влади та Голодомор.

Усі 12 епізодів серіалу також доступні для перегляду з англійськими субтитрами в онлайн-кінотеатрі Amazon Prime у Великій Британії та США. З 23 березня 2023 року серіал також доступний на стрімінговій платформі Netflix.

“Земля”

Полтавщина в кінематографі: що й про що знімали в регіоні

Український радянський художній німий фільм, що став третім українським фільмом трилогії Олександра Довженка, яка складається зі “Звенигори”, “Арсеналу” і “Землі”. Проєкт був представлений 8 квітня 1930 року в Києві.

У фільмі зображено початкові роки колективізації в Українській РСР, через призму конфлікту між колгоспниками й куркулями. Довженко вдало надав своєму творові символічного зв’язку українського народу зі своєю землею, висловлюючи тему розриву між людиною й природою через колективізацію.

Багато критиків вважають “Землю” найкращим фільмом у всій творчості Довженка, а деякі вважають його одним із найкращих в історії кіно. Проте в СРСР фільм зазнав осуду за недостатню комуністичну ідеологічність і натуралізм, а також за симпатії до противників колективізації, що призвело до його зняття з прокату через кілька днів після прем’єри.

“Земля” посідає другу позицію у списку “100 найкращих фільмів в історії українського кіно”, після “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова.

“Королева бензоколонки”

Полтавщина в кінематографі: що й про що знімали в регіоні

“Королева бензоколонки” – це художній комедійний фільм, який був знятий на студії ім. О. Довженка у 1962 році. Зйомки відбувалися на реальній автозаправці, яка й досі функціонує в місті Пирятин на трасі Київ — Харків.

Цей фільм займає 61-ше місце у списку “100 найкращих фільмів в історії українського кіно”.

Головна героїня, полтавка Людмила Добривечір, пробувала себе як диктор на телебаченні, але не пройшла конкурс через проблеми з дикцією. Вона мріяла стати бортпровідницею на літаку Ту-104, але це також не вийшло. Тепер Людмила знову готується до вступу в ансамбль “Балет на льоду”.

Відсутність льоду вона компенсує тренуваннями на роликових ковзанах і тимчасово працює заправницею на автозаправці. Не все виходить у нової робітниці, але її весела натура та спритність допомагають їй не тільки освоїти нову спеціальність, а й радикально змінити роботу всієї бензоколонки.

У цьому їй “допомагають” директор заправки Панас Петрович та ревнива буфетниця Рогніда Карпівна.

“Одного разу під Полтавою”

Полтавщина в кінематографі: що тут знімали й чи варто це дивитися

Ситком “студії «Квартал 95»” був вперше показаний на телеканалі «ТЕТ» 28 жовтня 2014 року. “Одного разу під Полтавою” є спінофом до скетчкомедії “Країна У”.

За сюжетом село не знало таких бурхливих подій з часів Полтавської битви. В ньому відбувалися навали байкерів, галасливі вечірки в американському стилі, магічні ритуали й море авантюр.

У цьому проєкті з’явилися герої скетчкомедії “Країна У” – Яринка, Юрчик, Кум Вітя та Дільничний Сашко, які живуть у мальовничому селі на Полтавщині. До них приєдналися нові персонажі — дід Петро та продавчиня магазину Віра.

У восьмому сезоні Юрчик та Яринка стають батьками й починають працювати на ринку.

У десятому сезоні з’являється свекруха (мама Юрчика). У дванадцятому сезоні вони створюють кафе, яке в останній серії стає рестораном.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. […] Читайте також: Полтавщина в кінематографі: що тут знімали й чи варто ц… […]