ТОП-15 культових рок-пісень всіх часів

08:20  |  13.04.2024
ТОП-15 культових рок-пісень всіх часів

Характер музики багатовимірний і різноманітний. Від спокійного та монотонного кантрі до популярної попмузики, а також року, від думки про який посилюється ритм серця.

MyPoltava.info пропонує 15 найкращих, на нашу думку, рок-композицій усіх часів і народів, на яких вже встигла вирости пара поколінь.

“I Was Made For Loving You” – Kiss

Рядки “I was made for loving you baby, You were made for lovin’ me”, відомі навіть найзапеклішим гейтерам рок-музики. Ця пісня, наповнена енергією, є однією з найпопулярніших у всій історії музики взагалі.

“We Will Rock You” – Queen

Щоб створити хіт, який знатимуть віками, не обов’язково використовувати весь арсенал інструментів. Просто два удари ногою і приплескування — ось такий вступ у пісню “We Will Rock You”, і ці два удари продовжуються до завершення вокальної частини. А потім — геніальне гітарне соло від Браяна Мея. Додайте сюди вокал Фредді Мерк’юрі — і отримаєте одну з найкращих пісень в історії музичного мистецтва.

“Paranoid” – Black Sabbath

У своїх спогадах Оззі Осборн згадував: “Пам’ятаю, коли я повернувся додому з плівкою нової пісні, і сказав дружині: ‘Схоже, ми записали сингл’. А вона мені відповіла: ‘Ви ж не пишете сингли’. А я відповів: ‘Знаю, але під час моєї поїздки додому, ця пісня так змінила моє сприйняття, що мені здавалося, ми записали сингл'”. Ці слова стосуються легендарної пісні від легендарного гурту.

“(I Just) Died In Your Arms” – Cutting Crew

Пісня була написана солістом гурту Ніком Ван Ідом та була натхненна його реальними стосунками. Він написав цю пісню про свою на той момент подругу Андреа Ходдеру, з якою він зустрівся після року розлуки. За його словами, прокинувшись вранці, він написав основний текст за годину, а демо було готове через три дні.

Фраза “(I Just) Died in Your Arms” у пісні стала інтерпретацією французького виразу “La petite mort” (маленька смерть), який є метафорою оргазму.

“Hotel California” – Eagles

Гурт Eagles – це класичний рок з присмаком фолькмузики, що переносить слухачів у світ думок та енергетики. Їхні пісні завжди мають глибокий зміст. Одна з таких пісень — це історія про Голлівуд у вигляді розкішного готелю, який спочатку вітає своїх гостей, а потім заманює їх у пастку своєю підступністю.

“Losing My Religion” – R.E.M.

Фраза «losing my religion» (дослівно — «втрачаю віру») — це сленговий вислів у південних штатах США, який означає «я втрачаю терпець». За словами соліста гурту Майкла Стайпа, «Losing My Religion» — це класична пісня про нерозділене кохання

“Nothing Else Matters” – Metallica

Текст пісні вважається ліричним, хоча не позбавлений і мотиву пізнання світу, властивого творчості ритм-гітариста Джеймса Гетфілда. Попри ліричність він не сприймається як зізнання в коханні, у ньому проступають певні цинічні особливості як в самих словах, так і в манері виконання, — ці мотиви проступали й в неодноразових переінакшеннях тексту іншими виконавцями, і навіть самим Гетфілдом: наприклад, в одному із записів він співає «Open legs» замість «Open mind» («Розсунемо ноги» замість «Розкрий розум»).

“Thunderstruck” – AC/DC

Згідно з однією з версій, пісня була написана Ангусом Янгом, коли в літак, на борту якого він перебував, вдарила блискавка. Інша теорія говорить про те, що група створила пісню під враженням від побаченого ними танка M1A1 Abrams під час військових навчань.

“Smells Like Teen Spirit” – Nirvana

Мабуть, усі чули легендарну пісню гурту Нірвана “Smells Like Teen Spirit“. Більшість знає цей гурт завдяки цієї пісні. Можливо ви не знали, але ця пісня є в “Списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone”, вона посідає 9 місце. Багато хто називає цю пісню “гімном покоління X“, а Курта “голосом покоління“. Не секрет, що ця пісня створила революцію у свій час.
“Smells Like Teen Spirit”, очевидно, найпопулярніша пісня гурту Нірвана, хоча не найкраща.

Читайте також: Від “Танців” до “Стефанії”: 25 знакових пісень для України

“Stairway to Heaven” – Led Zeppelin

Автор тексту вокаліст Роберт Плант сенс композиції пояснив як “цинічну ремарку про жінку, яка отримує все, що хоче, не віддаючи натомість уваги та турботи”.

Пісня розповідає про дівчину, яка живе, користуючись власним багатством, та вважає, що зможе потрапити до раю за допомогою грошей. Вона втілює деяких багатих людей, які до самої смерті чваняться своїми статками.

“Zombie” – The Cranberries

Пісня написана під час англійського туру 1993 року гурту «The Cranberries» у пам’ять двох хлопчиків: 3-річного Джонатана Болла та 12-річного Тіма Перрі, які загинули під час терористичного акту ІРА міста Воррінгтон у графстві Чешир. Під час теракту ще 56 людей отримали поранення.

“Hey Jude” – The Beatles

Історія її появи на світ дуже характерна для, скажімо так, сюрреалістичного способу створення «бітлами» своїх пісень. Як згадує Пол Маккартні, він написав пісню, коли їхав до Синтії та Джуліана, яких Джон Леннон до цього часу вже покинув заради Йоко Оно.

Джуліану було тоді 5 років, він страждав від того, що його батьки розійшлись, і Пол вирішив підбадьорити його піснею зі словами «Гей, Джул (від Джуліан), не хвилюйся, візьми цю сумну пісню і зроби її краще. Згодом тобі стане легше».

“Satisfaction” – The Rolling Stones

Пісня “(I Can’t Get No) Satisfaction” стала візитною карткою “Роллінг Стоунз”, класикою року і гімном цілої епохи.  Вона на слуху вже так довго, що здається такою ж невід’ємною частиною життя, як повітря. Вона з’являється на радіо так само часто, як і півстоліття тому, і ми майже підсвідомо починаємо підспівувати її з перших акордів.

“Smoke On the Water” – Deep Purple

Напевно, нема у світі людини, яка б не чула «Дим на водою». Практично будь-який фанат рок-музики, у якого в руках гітара, однією із перших мелодій відтворюватиме знаменитий риф цієї пісні. Найцікавішим є те, що цей гітарний риф, який багатьма вважається найкращим в історії музики, був імпровізацією гітариста Річі Блекмора.

“Still Loving You” – Scorpions

У інтерв’ю для видання “Songfacts” засновник гурту Рудольф Шенкер розказав, про що ця пісня: “Це історія про любовний роман, де обидва визнали, що він може закінчитися, але хочуть спробувати ще раз. Це стара історія; це завжди стара історія”.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*