Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

17:28  |  07.03.2024
Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Протягом останніх трьох років популярність щоденного читання в Україні значно зросла. Майже удвічі збільшилася частка українців, які читають щось цікаве в Інтернеті, а не в соціальних мережах (з 22% у 2020 році до 41% у 2023 році), і більш ніж удвічі — кількість людей, які читають або слухають книжки (з 8% у 2020 році до 17% у 2023 році).

Читайте в матеріалі MyPoltava.info про популярні сучасні книжки, після прочитання яких, ви будете радити іншим.

“Я бачу, вас цікавить пітьма” Ілларіон Павлюк

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Книга від “Видавництво Старого Лева”, яка розповідає, як київський кримінальний психолог Андрій Гайстер відправляється консультувати у віддалене селище Буськів Сад, де зимової ночі зникла маленька дівчинка. Також в цьому місці діє Звір — серійний маніяк, убивства якого місцеві мешканці ніби не помічати. У проклятому селищі, де життя рухається по колу й всі ненавидять свою рутину, розслідування постійно стикається провалюється. Андрій вірить, що загублена дівчинка все ще жива і він зможе її знайти. Проте в це вірить лише він, іншим це не цікаво.

«Я бачу, вас цікавить пітьма» — це історія про безтурботну байдужість людей і темряву, що ховається всередині нас. Про правдивість перед самим собою та ціну, яку ми платимо за власну байдужість. Про гріхи, які набирають форму, і спокуту, дорожчу за спокій.

“За Перекопом є земля” Анастасія Левкова

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Роман від видавництва “Лабораторія” розповідає про Крим. Саме у Криму пройшло дитинство, юність і перше кохання головної героїні роману. Саме тут вона зрозуміла, що є українкою. Ні дідусь-підполковник КДБ, ані російська кров у венах не стали цьому на заваді.

Як орнамент, у романі переплітаються кримськотатарська культура та українська історія. На сторінках книги читач зустріне кримських татар, караїмів, українців, росіян, німців, євреїв, греків, вірмен Криму, крок за кроком відкриватиме шафи з родинними таємницями. Разом з головною героїнею та її подругою Алією читач пройде шлях від їхнього дитинства – з 1990-х років – аж до окупації півострова росією у 2014-му, з екскурсами в давню історію Криму.

«За Перекопом є земля» — це спроба відкрити материк для півострова, а півострів для материка з неочікуваного ракурсу. Адже і там, і тут є земля. Її варто пізнати й повернути їй цілісність.

“Танці з кістками” Андрій Сем’янків (MED GOblin)

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Медичний трилер від видавництва “Віхола”. Проста, на перший погляд, історія про патологоанатома-невдаху, Северина, якого не цінують на роботі й мало платять, а особисте життя чоловіка переживає незрозумілі зміни, і самооцінка на нулі. Таким чином, практично опинившись на дні, він раптово хапається за можливість підзаробити. Хоча пропозиція не зовсім легальна, і від ринку трансплантації органів важко чекати чогось доброго, але це так спокусливо, нарешті забезпечити собі безтурботне існування. Зрештою, Северину пропонують забирати у вже мертвих людей щось непотрібне їм. Поки що у мертвих людей, поки що, непотрібні речі.

Крок за кроком, рішення за рішенням, патологоанатом змінюється, трансформується — так у чоловіка на межі алкоголізму спочатку проростає впевненість у собі, а за нею і безпринципність.

Здійснивши один злочин, він легше вчиняє інший, а за ним — наступний. Те, що вчора вважався неприпустимим, стає новою нормою. І виникає питання: чи зможе він зупинитися, і наскільки далеко зможе зайти?

“Танці з кістками” стали книгою року BBC – 2022.

Читайте також: ТОП-5 знакових письменників й поетів Полтавщини

“Сліди на дорозі” Валерій Ананьєв (Маркус)

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Книга видавництва “Наш формат”. Це перша жива книга про війну на Сході України. Вона не лише розповідає про події та переживання головного героя, але й пропонує унікальний досвід імерсивного читання. Завдяки QR-кодам, розставленим по тексту, ви зможете зануритися у світ книги ще глибше. Оригінальні відео та фотоматеріали, зняті на фронті у 2014 році, дозволять вам пережити події, описані у книзі, на власній шкірі.

Читаючи “Сліди на дорозі” та використовуючи смартфон, ви будете відчувати атмосферу напруги та небезпеки, як у справжньому бою. Ви поринете в історію героя, відчуваючи його страхи, сподівання та відчай.

“Не озирайся і мовчи” Макс Кідрук

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Роман від “КСД”, який пропонує уявити, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, що може сховати кожного, хто бажає втечі від реальності. Щоб потрапити туди, досить просто не озиратися й мовчати. Але є одна проблема: часом у такому місці з’являються речі, що страшніші за те, від чого ти ховаєшся.

Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, а чотирнадцятирічний Марк вимушений піти до нової школи. Хлопець розумний і начитаний, але дуже сором’язливий — ідеальна мішень для цькування. Щодня замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і жорстокості.

Одного дня Марк зустрічає Соню, дівчину з іншого класу, яка розповідає йому про існування такого місця і можливість туди потрапити… просто використовуючи ліфт у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, чому Соня придумує такі речі, які можна легко спростувати, але він все ж вирішує піти за нею. Він не здогадується, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось значно страшнішим ніж руйнуванням його уявлень про реальний світ.

“Драбина” Євгенія Кузнєцова

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Книга від “Видавництво Старого Лева”. Толік щойно здійснив свою головну мрію: він купив будинок, де все буде так, як він сам хоче, і ще й на чотирьох тисячах кілометрів від його надокучливої родини. Але війна розтрощила всі його плани, і йому довелося прийняти рідних: маму, одноногого дядька, далеку родичку зі своїм слинявим песиком, сестру з депресивною подругою, навіть кішок, які одна одній свекруха та невістка.

У той час, коли в Україні розгортаються вибухи, забираючи життя сотень та тисяч людей, у будинку Толіка війна виявляється не на передовій, а в повсякденних сценах: у звичайних моментах життя людей, які намагаються створити свою тимчасову домівку в чужій країні. Тут є та невтримна простота повсякдення людей, чия душа знаходиться вдома, в Україні. Але війна — завжди поруч. Вона як сходи, які мають безліч щаблів.

“Драбина” стали книгою року BBC – 2023.

Читайте також: Вініл, книги та музика: де провести вихідні у столиці

“Чорний ворон. Залишенець” Василь Шкляр

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Роман від “КСД”. Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами, і навіть в прокляттях забороняли згадувати їхні імена. Це було спрямовано на знищення у пам’яті упокореної маси тієї ідеї, за яку повстанці віддавали свої молоді життя. Так, вони стріляли, вішали, палили, руйнували — але кого?

На їхньому бойовому чорному прапорі було написано: «Воля України або смерть». Вони не залишали лісу, навіть тоді, коли навколо запанувала чужа влада і вже не залишалося надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.

“Хто ти такий?” Артем Чех

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Видавництво “Meridian Czernowitz”. “Хто ти такий?” – час від часу запитує малолітнього Тимофія його контужений водночас ворог і друг, мучитель і наставник Фелікс. “Хто я такий?” – запитує себе наприкінці роману майже дорослий Тимофій, відчуваючи внутрішній конфлікт і пошуки власного місця у світі. Цей шлях від першого питання до другого є неминучим для героя будь-якого роману виховання.

У випадку Артема Чеха цей шлях виявляється вихованням в умовах війни, яке перетворює хлопчика на непокірного, але водночас вразливого підлітка. Це виховання в тіні страхів та травм минулого, яке формує його характер та підготовляє до власних життєвих випробувань. Хоча сама війна не є центральною темою роману, її вплив на героя простежується через його внутрішній світ, ставлення до життя та зміни у власній ідентичності.

“Хто ти такий?” Чеха стала книгою року BBC – 2021.

“Інтернат” Сергій Жадан

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Книга від видавництва “Meridian Czernowitz” розповідає, що війна завжди приходить несподівано. Просто посеред звичного життя, коли розумієш, що чуєш звук пострілів та бачиш вогонь у вікні, ти відчуваєш, як звичність днів розривається. Тепер перед тобою стоїть завдання — боротися за власне виживання та вибирати, за якими барикадами тобі доведеться стати.

Саме такий вибір стоїть перед Павлом, коли лінія фронту наближається до його будинку, і він має вирішити, чи переступати її, і які ризики це несе.

Читайте також: Григорій Квітка-Основ’яненко: монах і батько української прози, що не відбувся

“Амадока” Софія Андрухович

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Роман від “Видавництво Старого Лева” “Амадока” розповідає про неймовірний шлях героя, який вижив після поранень у гарячій точці на Сході України, але втратив пам’ять. Його кохана вирішує допомогти йому відновити спогади, вишиваючи з розрізнених клаптиків його понівеченої свідомості спільну історію.

Назва роману, “Амадока”, походить від найбільшого в Європі озера, що розташоване на території України. Це озеро, як і сам герой, стає символом загадкового зникнення. Поєднуючи історію героя зі зникненням озера, авторка ставить перед читачем ряд питань про зв’язок між минулим та сучасністю, між історичними подіями та особистою долею.

Роман досліджує такі теми, як зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Європи та репресіями сталінського періоду в Україні, вплив пам’яті на наступні покоління, а також силу кохання та терпіння відновлювати згублене. Через заплутаність пам’яті героя читач розуміє глибину та складність людської свідомості, а також відкриває для себе загадки й таємниці історії та культури.

Що почитати: ТОП-10 книг сучасних українських авторів

Справді, сучасна українська література наразі переживає період великого піднесення. Українські письменники створюють дуже яскраві та захоплюючі твори, які дарують читачам незабутні враження та глибокі емоції.

Ці книги не лише розповідають цікаві історії, але й дозволяють читачам краще зрозуміти українську культуру, менталітет та духовність. Вони дійсно проникають до глибини душі, оскільки письменники вміло відтворюють найважливіші аспекти українського життя та відображають у своїх творах сучасні реалії.

Завдяки цим книгам, читачі можуть пережити різноманітні емоції, зануритися у власні думки та роздуми, а також отримати нові знання та розширити свій світогляд. Сучасна українська література дійсно має великий потенціал і привертає увагу читачів не лише в Україні, але й за її межами.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. […] книгарню, яка мала невеличкі за обсягом українські книжки для народу, зокрема художні твори А. Кащенка, казки І. […]