ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

19:20  |  18.03.2024
ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

Всі наукові відкриття дивовижні, а деякі справді кардинально змінюють наше життя. У цій статті MyPoltava.info розповість, які наукові відкриття, з погляду дослідників, вплинули на перебіг історії найбільше.

Електрика

ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

Завдяки винаходу електрики ми вступили в нову епоху, а наше суспільство та технології почали стрімко розвиватися.

Лаура Боддінгтон, науковий співробітник Орегонського університету, зазначила, що розуміння електрики не тільки проклало шлях до трансформації технологій, а й призвело до відкриття того, що наш мозок та нервова система також взаємодіють за допомогою електричних імпульсів.

Пеніцилін

ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

Олександр Флемінг — британський мікробіолог, який відкрив пеніцилін, започаткував настання ери сучасних антибіотиків. Саме він виділив бактерію, відому сьогодні як «пеніцилін».

Завдяки винаходу антибіотиків згодом було врятовано мільйони людей. Крім того, пеніцилін став першими ліками, на прикладі якого дослідники виявили виникнення стійкості мікробів до антибіотиків.

Сучасна медицина в тому вигляді, в якому вона є зараз, не змогла б існувати, якби Флемінг не виявив у вересні 1928 ту саму закономірність. Після цього відкриття його ім’я увійшло у світову історію.

Знеболювальні

ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

Першим, хто запропонував використовувати морфін як анальгетик, був Клод Бернар. Саме він у 1846 році запропонував цю ідею. І справді, без знеболювальних складно уявити сучасний світ.

Відомо, що людина вмирає нерідко саме від больового шоку, ніж від самого хірургічного втручання. Створення знеболювальних – це справді прорив у медицині, який дозволив значно полегшити страждання людей.

Читайте також: ТОП-10 винаходів, які були зроблені випадково

Лікування ВІЛ

ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

СНІД відкрили 1981 року, а причину його виникнення, ретровірус ВІЛ — 1983 року. З того часу було розроблено десятки антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ.

Різні класи таких препаратів по-різному діють на вірус ВІЛ, а при комбінації різних препаратів значно зростає ефективність контролю вірусу та знижується ймовірність розвитку стійкості до речовин, що використовуються у складі.

Сучасний підхід до ВІЛ – це лікування як мінімум трьома різними антиретровірусними препаратами. Таке лікування не дає вірусу розмножуватися та здатне повністю вивести його з крові. Це дозволяє імунній системі відновитися, побороти інфекції та запобігти розвитку СНІДу та інших довгострокових наслідків ВІЛ.

Редагування геному

ТОП-5 великих відкриттів людства, що змінили перебіг історії

Редагування геному — це набір технологій, що дозволяють змінювати ДНК організмів. Як окремий метод редагування геному дослідники виділили у 2011 році. Метод дозволяє додавати, видаляти чи змінювати деякі місця у ланцюжку ДНК.

У майбутньому редагування геному допоможе проводити профілактику та лікування захворювань, які вважаються невиліковними. На цей час вчені активно працюють над тим, щоб зрозуміти, наскільки цей підхід може бути безпечним для людини.

Дослідник інституту молекулярно-клітинної біології та генетики ім. Макса Планка Джеймс Кліланд зазначив, що це відкриття дозволило краще зрозуміти механізми, що лежать в основі роботи біологічних систем, а також хвороб, що порушують їхню цілісність. Швидше за все, найближчими роками на нас чекають нові відкриття, пов’язані з цим методом.

Вже сьогодні редагування ДНК дозволило вченим досягти кращих результатів у галузі клонування, проводяться експерименти, які можуть бути корисними для лікування ВІЛ-інфекцій, онкозахворювань.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*