Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

18:46  |  06.03.2024
Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

Полтавська область часто асоціюється з видатними письменниками, такими як Микола Гоголь, Іван Котляревський та інші. Проте цей регіон може вразити не лише своєю літературною спадщиною, але й прекрасними природними зонами відпочинку.

MyPoltava.info пропонує вам матеріал про Полтавщину, яку треба побачити.

Піраміди-усипальниці

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

На Полтавщині можна знайти дві з трьох європейських пірамід. Одна з них розташована в селі Березова Рудка Пирятинського району, а інша — у селі Комендантівка Кобеляцького району. Ці споруди вважаються цікавими не лише з архітектурного погляду, але й через їхню начебто цілющу духовну силу.

Одна з цих пірамід, відома як піраміда-усипальниця Закревських, розташована в селі Березова Рудка. Гнат Закревський, колишній дипломат та член масонської ложі, після поїздки в Єгипет, де вивчав культуру та історію пірамід, заснував цю піраміду над родинним склепом. Вхід у неї прикрашений кам’яним православним хрестом і статуєю богині Ісіди.

Піраміда-усипальниця Білевичів у селі Комендантівка була збудована Олександром Білевичем, офіцером російського флоту, який також відвідав Єгипет. Під впливом культури та історії цієї країни він розпочав будівництво піраміди вдома. Будівництво тривало 13 років. Цікаво, що гранітні блоки були з’єднані сумішшю з додаванням яєчного білка і крові тварин.

Неподалік від піраміди знаходиться церква. Після смерті подружжя Білевичів їх поховали у підвалі усипальниці.

Читайте також: ТОП-7 місць, які треба відвідати в Полтаві, якщо ви тут вперше

Гора Пивиха

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

Це одне з найкрасивіших місць на Полтавщині, висота гори становить майже 170 метрів, що робить її найвищою точкою Лівобережної України. Місце розташоване в селищі Градизьк Глобинського району на березі Кременчуцького водосховища.

Це популярне туристичне місце, яке входить до списку “7 чудес України”. Пейзаж звідси відкривається неймовірний. Краєвид нагадує морські пейзажі, а близькість до води робить повітря прохолодним та свіжим.

Більське городище

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

Якщо ви маєте бажання відчути дух давнини, вам варто відвідати Більське городище. Це історичне городище часів скіфської епохи (VIII-початок III століть до н.е.), розташоване на височині між річками Ворскла та Суха Грунь. Городище складається з трьох укріплених поселень і має площу 4400 гектарів. Довжина валів становить 33 833 метри.

На цій території постійно проводяться археологічні розкопки, оскільки вона величезна і ще далека від повного дослідження. Також тут розташовані Більське джерело та Дуб Сковороди, який, за легендою, був посаджений мандрівним філософом власноруч.

Читайте також: Загадка Ярослава Мудрого: таємниці, міфи та ймовірні місця заховання скарбів князя в Києві

Блакитні озера

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

Блакитні озера є одним з найпопулярніших місць в Полтавській області для відвідування туристами та відпочивальниками. Ці озера утворилися на місці колишніх піщаних кар’єрів. Хоча причина блакитного забарвлення води залишається невідомою, це стає додатковою привабливістю цього місця.

Тут також білосніжний пісок на пляжах і неподалік розташований хвойний ліс. Деякі кущі та дерева навіть ростуть прямо з води, створюючи незвичайну атмосферу. Через всі ці особливості це місце часто порівнюють з Мальдівами.

Родовий маєток Муравйових-Апостолів

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

У селі Хомутець на Миргородщині розташоване місце, де колись таємно збиралися декабристи, — палац, зведений Дмитром Апостолом. Крім історичного значення, тут також можна насолодитися чудовою природою. У радянські часи в будинку розміщувався ветеринарний технікум, але наразі він перебуває у занедбаному стані, хоча ліпнина з родинними гербами все ще збереглася. На території росте дуб-трійця, посаджений Муравйовим-Апостолом на честь своїх синів.

Якщо ви любите незвичайний відпочинок із пригодами та відвідування таємничих місць, які ще не переповнені туристами, то це місце створене саме для вас.

Читайте також: Маршрути Львівщиною. Як  доїхати до публічного сучасного парку скульптур 3020

Кочубеївські дуби

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

Ще один колишній маєток на Полтавщині, який не зберігся до наших днів, проте є можливість прогулятися парком та огляд Кочубеївських дубів — вікових дерев, які вижили з колишньої діброви, що оточувала будівлю. Авторство посадки цих дубів залишається невідомим. Територія парку вражає своєю красою, особливо влітку. Микола Гоголь високо цінував ці місця і часто бував у маєтку Кочубеїв.

На жаль, будівля маєтку не збереглася, але вдалося врятувати чотири величезні дуби, вік яких оцінюється від 600 до 800 років. Діаметр їхніх стовбурів сягає 1,5—1,8 метра, а висота досягає 20—22 метрів.

Пам’ятник Свині

Найкрасивіші місця Полтавщини: піраміди, озера й дуби

Якщо ви вже вирушаєте в Полтавську область, то обов’язково відвідайте саме місто Полтава. Це місто вражає своєю чудовою архітектурою і розташуванням у зелених парках. Тут панує спокійний і розмірений ритм життя. І хоча ви, ймовірно, знайдете чимало путівників по місту, знайте про цікавий пам’ятник свині. Він розташований на території Полтавської державної аграрної академії.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter