П’ять геніальних письменників, які страждали на шизофренію

11:33  |  22.03.2024
П'ять геніальних письменників, які страждали на шизофренію

Шизофренію приписують багатьом відомим геніям минулого — Сальвадору Далі, Вінсету Ван Гогу, Альберту Енштейну та багатьом іншим відомим особам.

Хоча шизофренія як діагноз з’явилася тільки в 1887 році, багато відомих особистостей, які жили до цього часу, демонстрували деякі ознаки цього захворювання. До симптомів шизофренії відносять такі:

  • помилкові переконання, в які вірять пацієнти з шизофренією;
  • манія величі;
  • передчуття катастрофи;
  • галюцинації;
  • дезорганізоване мислення;
  • незв’язне мовлення;
  • порушена рухова поведінка.

MyPoltava.info розповість про геніальних письменників, які страждали від шизофренії.

У будь-якому випадку ми говоримо про легку вираженість симптомів шизофренії, оскільки «важка» симптоматика свідчить про повний особистісний розпад, при якому адекватна комунікація із зовнішнім світом, як і життя в соціумі, стає практично неможливою.

Микола Гоголь

ТОП-5 знакових письменників й поетів Полтавщини

Відомий класик російської літератури українського походження Микола Васильович Гоголь, якого багато хто називає містиком і навіть безумцем через фантазію, яку він виявляє у своїх творах.

Його персонажі страждають від параної, нав’язливих думок, маячних ідей, що дозволяє дослідникам вважати, що Микола Васильович страждав на шизофренію, крім психозу та клаустрофобії. Відомо, що письменник боявся замкнутих просторів і бути похованим живцем.

Письменник, за його зізнанням, страждав від зорових та голосових галюцинацій, що відомо з його листів та щоденників. А ще йому іноді здавалося, що його внутрішні органи не так, як в інших людей.

Франц Кафка

П'ять геніальних письменників, які страждали на шизофренію

Біографи, які вивчали щоденники цього знаменитого письменника, дійшли висновку, що Франц Кафка страждав простою формою шизофренії. Через складнощі з батьком, які позначилися на його житті, Кафка ніби спеціально намагався стати «невидимим», «неуспішним».

Смерть Кафки була спровокована розвитком туберкульозу, а рукописи тільки випадково стали відомі світу — письменник перед смертю просив друга спалити всі його рукописи, але той цього не зробив.

Читайте також: ТОП-5 зниклих тварин, яких вчені хочуть воскресити

Фрідріх Ніцше

П'ять геніальних письменників, які страждали на шизофренію

Вплив цього всесвітньо відомого німецького філософа, філолога, культурного критика важко переоцінити. Цей видатний геній творчої думки залишив глибокий слід в історії, хоча його діяльність не одразу була гідно оцінена.

Він ледве застав перші промені слави ще за життя, оскільки досить сильно випереджав свій час. Відомо, що Ніцше страждав усе своє життя на сильні мігрені, що пов’язано зі слабкою нервовою системою філософа, у зв’язку з чим практично був позбавлений можливості працювати поза домом і вів досить безгрошове і скромне життя.

Найімовірніше, схильність до психічних розладів була успадкована Фрідріхом від батька, оскільки той мав схожі проблеми з ментальним здоров’ям.

Наприкінці життя психіатри діагностували у Ніцше ядерну мозаїчну шизофренію та пухлину головного мозку, що згодом призвело до недоумства та смерті видатного письменника у віці 56 років.

Жан-Жак Руссо

П'ять геніальних письменників, які страждали на шизофренію

Жан-Жак Руссо — філософ і письменник епохи Просвітництва, який також був композитором, музикознавцем та ботаніком. Дослідники відзначають, що ще з дитинства у Руссо спостерігалися ознаки параноїдальної шизофренії.

З віком симптоми не пройшли, а тільки посилилися: йому постійно здавалося, що його хтось хоче вбити, особливо після того, як його книги стали популярними. Помер Жан-Жак Руссо від апоплексичного чи, як його називають, «сонячного» удару.

Читайте також: ТОП-7 найвищих будівель у світі

Ернест Гемінгвей

П'ять геніальних письменників, які страждали на шизофренію

Ернест Гемінгвей — талановитий журналіст та письменник минулого, у якого діагностували шизофренічний розлад наприкінці життя. Відомо, що письменника мучили галюцинації та маячні ідеї — йому здавалося, що його будинок прослуховує ФБР.

Кілька разів він робив спроби самогубства, причому остання з них виявилася успішною. Ймовірно, що шизофренічні симптоми почали розвиватися у Гемінгвея на фоні алкоголізму.

До речі, вже після смерті письменника став відомий факт, що його будинок справді прослуховували спецслужби через зв’язки з Кубою.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter