Містичність, фантастичність, таємничість. Це лише декілька з атрибутів, якими описують полтавських птахів, київських химер та львівських левів. Будинки, прикрашені скульптурними зображеннями тварин, стають визначною рисою архітектури. Це явище не лише надає будівлям неймовірної аури, але й притягує відвідувачів, наче чарівний магніт.
MyPoltava.info зібрали перелік найдивовижніших будинків зі звірами, які можна побачити в Україні.
Модерний будинок Дворянського і Селянського банку ще називають Домом з непропорційними птахами.
На даху споруди помітні міфічні диво-птахи: Гамаюн, Сірін і Алконост. Гамаюн — віщий птах, а Сірін згідно зі слов’янською міфологією приносить щастя і відганяє печаль. Алконост, за легендами, принесе щастя тому, хто почує її спів.
Це справжнє диво архітектури Городецького на вулиці Банковій не потребує додаткових рекомендацій. Серед більш ніж десяти видів тварин, які прикрашають цей будинок — жаби, леви, орли, слони, носороги, олені та інші.
Читайте також: ТОП-5 найкрасивіших будівель у стилі Українського архітектурного модерну
У художньому оформленні Харківського Будинку з химерами на вулиці Чернишевській уважне око відзначить скульптурні зображення химер, саламандра і навіть вовків. А на рівні 4-го поверху, після виходу з “Володаря перснів”, місцеві мешканці називають двох людиноподібних істот “горлумами”. Вони надзвичайно нагадують Горлума, персонажа з цього фільму.
Буковинський Палац юстиції, що розташований на початку вулиці Грушевського, також відомий як Будинок з левами. Це величезний будинок, що спочатку належав судовій палаті або Палацу юстиції. Будівлю освятили у 1906 році. Вона має вигляд, що нагадує епоху Ренесансу та давні флорентійські палаци, хоча в її архітектурі також видно модерні риси.
Два величні білі леви, кожен із яких тримає в лапах картуші, символічно охороняють істину та право, що повинні здійснюватися тут. Зараз у Палаці юстиції розміщується Чернівецька обласна державна адміністрація.
Читайте також: Готель “Гранд” Гінсбурга в Полтаві: розкіш XIX століття
Часто можна почути, що Львів називають “містом левів”, і не дивно, що скульптури цих вражаючих тварин можна побачити у різних куточках міста — біля входів до будівель, на фасадах споруд. Зокрема, на розі вулиць Галицької та Староєврейської височить пам’ятна будівля “Під левами”.
Розріз цієї будівлі увінчаний незвичною скульптурою лева з роздвоєним тулубом. Цей декор з’явився під час капітального ремонту наприкінці 1791 року. Саме завдяки цій особливій деталі будинок і отримав свою назву.
Будинок скульптора Миколи Голованя у місті Луцьк відомий як волинський Будинок з химерами, і досі постійно збагачується новими архітектурними деталями. На його фасаді знаходиться понад 500 скульптур, серед яких виокремлюються обриси птахів, левів, а також міфічних істот. Ці декоративні елементи додають будинку особливого шарму й унікальності.
Варто відзначити, що не зважаючи на велику кількість скульптур, Будинок Голованя славиться своєю привітністю та романтичною атмосферою, і його вважають одним із найбільш чарівних серед будинків з химерами.
Читайте також: Будинок Полтавського губернського земства: історія архітектурного шедевра
Замок барона на вулиці Ярославів Вал у Києві — ще один символ міста, який завжди був оточений аурою загадковості. Цей романтичний і містичний об’єкт завжди привертав увагу людей своєю надзвичайністю, водночас залишаючись загадковим і таємничим.